Izumitelji su dvije zavjese za tuširanje zalijepili jednu za drugu, a unutra su se ‘uhvatili’ džepovi zraka, objasnio je korisnik, a kako je taj trend uređenja interijera očito odmah odbačen, dvojac je izum brzo prenamijenio za sigurnu dostavu paketa.
Većina se ljudi veseli iščekujući poštara s naručenim paketom, no ima i onih koje koliko i sami sadržaj pošiljke veseli i zaštitna folija s mjehurićima zraka koja se često stavlja u pakete da se proizvodi ne oštete u prijevozu.
- TEKST SE NASTAVLJA NAKON OGLASA -
A kako je nedavno na Twitteru otkrio jedan korisnik, ta folija prvenstveno uopće nije napravljena da bi paketi bili sigurni; već joj je svrha trebala biti estetska.
Korisnik s računom @qikipedia objasnio je tako da je plastična folija zapravo napravljena da se u uredima i domovima koristi kao teksturirana zidna tapeta.
Bubble wrap was invented by mistake, when an attempt to create textured wallpaper went wrong.
— Quite Interesting (@qikipedia) March 16, 2019
- TEKST SE NASTAVLJA NAKON OGLASA -
“Omoti s mjehurićima izumljeni su greškom, kada je pokušaj stvaranja zidne tapete pošao po zlu”, piše na Twitteru i objašnjava da su tzv. bubble wrap još 1957. napravili Alfred Fielding i Marc Chavannes, kao 3D tapetu za zid.
- TEKST SE NASTAVLJA NAKON OGLASA -
“Dok je pažljivo čuvao neobični izum svog oca, mladi Howard Fielding nije ni slutio da će taj izum učiniti pravim trendseterom. Naime u rukama mu je bila plastična folija s izbočinama ispunjenim zrakom, a dok je gledao neki smiješni film, nije mogao odoljeti iskušenju da prstima počne pucati mjehuriće – što je ubrzo radio i ostatak svijeta. Izum je revolucionirao pomorsku industriju i omogućio eru e-trgovine, štiteći milijarde proizvoda koji se isporučuju diljem svijeta svake godine”, piše portal Smithsonian opisujući sina jednog od izumitelja koji je sigurno bio prvo dijete na svijetu koje je imalo priliku puknuti zračne mjehuriće folije, piše Večernji.