Jeste li znali da postoji ispravan način punjenja perilice posuđa? U nastavku saznajte kako izbjeći najčešće greške koje uzrokuju pretrpanost perilice posuđa.
Prvo, stavite šalice i zdjelice licem prema dolje na gornju policu. Na taj način će se bolje očistiti, jer će prljavi dio biti izravno okrenut prema izvoru vode, a neće skupljati male lokvice vode.
- TEKST SE NASTAVLJA NAKON OGLASA -
Plastično posuđe, posebno ono tanjeg materijala, također treba smjestiti na gornju policu jer se grijaći element obično nalazi na dnu perilice posuđa.
Tanjuri, zdjele za posluživanje i drugi veliki predmeti trebali bi biti složeni na donjoj polici, a sva glomazna posuda trebala bi biti okrenuta prema stražnjoj strani perilice kako bi se bolje rasporedila težina.
Nagnite predmete pod kutom kako se voda ne bi skupljala na konkavnim površinama. Što se tiče pribora za jelo, vilice i žlice trebaju biti okrenute prema gore kako bi najprljaviji dio bio izložen vodi.
S druge strane, noževe koji se mogu prati u perilici posuđa trebali biste usmjeriti prema dolje radi sigurnosti i kako se ne biste slučajno porezali tijekom pražnjenja perilice.
- TEKST SE NASTAVLJA NAKON OGLASA -
Čaše za vino također možete prati u perilici, ali ih okrenite prema dolje i smjestite na gornju policu. Kada perete čaše za vino i drugo osjetljivo posuđe, pazite da između njih ostavite razmak kako se ne bi dodirivali tijekom ciklusa pranja.
Prije nego započnete ciklus, lagano protresite ladice perilice. Ako čujete zveckanje, to je u redu, ali ne smije biti lupanja i udaranja osjetljivog posuđa jednog o drugo.